В Миколаївській області у 2019 році з комерційної нерухомості подорожчали лише офіси

За даними «Геопорталу», інтерактивного інструменту ГІС «Увекон» для аналізу цінових показників ринку нерухомості, у 2019 році у Миколаївській області вартість продажу офісної нерухомості виросла в усьому регіоні. Торгові приміщення подорожчали лише у Миколаєві. Промислово-складська нерухомість подешевшала і в області, і в обласному центрі. Водночас за минулий рік оренда збільшилась в усіх сегментах комерційної нерухомості.

Продаж офісної нерухомості

В усьому регіоні вартість офісів була найнижчою у січні ($472 в області та $497 у Миколаєві). Протягом наступних місяців вона зростала щомісяця за виключенням травня та досягла найбільшого значення $539 та $567 відповідно у серпні. До листопада включно ціни знижувались. У грудні вартість підвищилась до $527 в області та $538 в обласному центрі. За 1 кв.м подорожчав на 11% в області та на 8% у Миколаєві.

Оренда офісної нерухомості

З січня до липня оренда дорожчала щомісяця. Вартість виросла з $4,6 до $6,1 в усьому регіоні. До кінця роки ціни коливались у межах 3%. У грудні офіси пропонувались в оренду в області за $6,4 за 1 кв.м, а у Миколаєві за $6,2, на 28% та 26% відповідно дорожче, ніж у січні.

Продаж торгової нерухомості

З січня до квітня вартість торгових приміщень зменшувалась. В області вона подешевшала з найвищого показника року $657 до найнижчого $584, а у Миколаєві з $679 до мінімуму року $607.

До серпня торгові приміщення подорожчали до $643 в області та $667 у Миколаєві. З вересня до кінця року вартість була нестабільною, зменшувалась та збільшувалась щомісяця. У грудні ціни на торгові приміщення складали $650 в області та $690 в обласному центрі. При цьому вартість 1 кв.м у Миколаєві була найвищою за рік.

Протягом року торгові приміщення подешевшали на 1% в області та подорожчали на 2% в обласному центрі.

Оренда торгової нерухомості

Вартість оренди була нестабільною з початку року. В області оренда коливалась від мінімальної ціни року $10,8 у червні до $12,1 у лютому, в обласному центрі від  мінімуму $10,4 у червні до $11,5 у лютому.

В області ціни були близькими до найнижчого показника у липні та серпні, після чого до кінця року зростали та досягли у грудні максимуму $12,2, який був на 8% дорожче ціни у січні.

У Миколаєві оренда була близькою до мінімальної лише у липні після чого почала зростати. У грудні був зафіксований найвищий показник $12,3, який був на 7% більше за вартість оренди в січні.

Продаж промислово-складської нерухомості

В області вартість приміщень під виробництво та склади з січня до березня зменшувалась, а потім зростала до липня, коли досягла максимуму $128. З підвищення лише у жовтні до кінця року ціни зменшувались. У грудні вартість 1 кв.м була найнижчою за рік, на 8% менше, ніж у січні.

В Миколаєві з січня до березня ціни зростали. У квітні вартість зменшилась (із $135 до $126), але вже у травні вона відновилась до значення, близького до цін у попередні місяці ($138). У липні промислово-складські приміщення пропонувались за найвищою ціною – $141 за 1 кв.м. До кінця року вартість опустилась до $124, мінімального показника року у грудні, який був на 7% меншим за ціну січня.

Оренда промислово-складської нерухомості

Протягом року в області зміни вартості оренди були незначними. Найдешевша оренда $1,5 була у лютому, найдорожча $1,8 у квітні, у другому півріччі ціни коливались від $1,6 до $1,7.

В Миколаєві коливання вартості були більшими – від мінімуму $1,4 у лютому до $2,0 у жовтні.

У грудні промислово-складські приміщення пропонувались в оренду в області за $1,6, в обласному центрі за $1,8. За рік в області оренда не змінилась, у Миколаєві виросла на 11%.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житлової та усіх видів нежитлової  нерухомості, а також про значення ставки капіталізації по країні та у регіонах за 2019 рік можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за 2019 рік» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».