Нерухомість України, березень 2020: пропозицій продажу та оренди промислово-складської нерухомості стало менше

За даними «Геопорталу», інтерактивного інструменту ГІС «Увекон» для аналізу цінових показників ринку нерухомості, протягом березня 2020 року кількість пропозицій продажу та оренди приміщень під виробництво та склади та їхній обсяг зменшився у порівнянні з лютим.
 
Продаж промислово-складської нерухомості

В березні 2020 року кількість пропозицій залишилась на рівні лютого – 2,8 тисяч. У порівнянні з березнем 2019 року з 2,7 тис пропозицій продажу цього року стало більше на 3,5%.

За 12 минулих місяців мінімум 1,5 тисяч був зафіксований у січні 2020-го, а максимум 3,1 тисяч у жовтні.

Обсяг ринку в березні 2020 року зменшився на 1% – з 8,3 млн до 8,2 млн. У 2019 році обсяг був 7,2 млн, на 12% меншим.

Протягом березня пропозицій продажу промислово-складських приміщень стало менше в семи областях та Києві, більше ніж на 10% в Рівненській, Вінницькій, Хмельницькій та Тернопільській областях. В Чернівецькій області кількість пропозицій залишилась на рівні лютого. В решті областей пропозицій стало більше, на 10% та більше в  Чернігівській, Житомирській, Закарпатській та Волинській.

Обсяг ринку зменшився в десяти областях та в столиці, більше ніж на 20% в Києві, Рівненській, Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях. В решті 12 регіонах обсяг збільшився, на 20% або більше в Волинській, Миколаївській, Сумській та Запорізькій областях.

Оренда промислово-складської нерухомості

В березні 2020 року кількість пропозицій зменшилась на 8% у порівнянні з груднем – з 2,6 тисяч до 2,4 тисяч. У березні 2019-го пропозицій було також 2,4 тисячі.

За минулі 12 місяців мінімум 1,8 тисяч був зафіксований у грудні та січні. Найбільше пропозицій 2,6 тисяч за цей період було у вересні та лютому.

Обсяг ринку у березні зменшився на 18,5% – з 2,7 млн до 2,2 млн. Це мінімальний показник за минулі 12 місяців, який також був зафіксований у грудні. Максимальний обсяг 3,0 млн був у листопаді. У березні 2019 обсяг був 2,4 млн, на 8% менше, ніж у березні поточного року.

Протягом лютого кількість пропозицій оренди приміщень під виробництво та склади зменшився в 15 областях, більше ніж на 20% в десяти областях, найбільше в Хмельницькій, Вінницькій та Чернігівській. В Дніпропетровській, Житомирській та Кіровоградській областях кількість пропозицій залишилась на рівні попереднього місяця. В чотирьох областях та Києві пропозицій стало більше.

Обсяг ринку зменшився в 14 регіонах, в 11 областях більше ніж на 20%, найбільше в Черкаській, Вінницькій та Хмельницькій. В Києві та восьми областях обсяг збільшився, більше ніж на 20% в п’яти, найбільше в Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житла, а також усіх видів нежитлової нерухомості станом на початок квітня можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за березень 2020 року» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».