Промислово-складська нерухомість у 2019 році подорожчала

Згідно з даними «Геопорталу», інтерактивного інструменту ГІС «Увекон» для аналізу цінових показників ринку нерухомості, вартість продажу промислово-складської нерухомості протягом 2019 року виросла у доларах США та знизилась у гривнях. Оренда цього типу приміщень зменшилась в американській валюті, а у національній не змінилась. Розглянемо детальніше, як змінювались середнє та медіана ціни на промислово-складську нерухомість у двох валютах протягом минулого року.

Продаж промислово-складської нерухомості

Середня вартість промислово-складських приміщень у доларах США у перші два місяці року була найнижчою - $137,4 у січні та $137 у лютому. До вересня вона зросла до $150,1 з невеликим зниженням у серпні. За жовтень та листопад середнє вартості подешевшало на 6%, але вже у грудні ціна виросла до $152, максимального значення за рік. Протягом минулого року середня вартість 1 кв.м приміщень під виробництво та склади подорожчала на 9,6%.

У гривнях середнє було дорожчим у першому півріччі, ніж у другому. У січні 1 кв.м пропонувався за 3815 грн. Протягом наступних трьох місяців було незначне зниження ціни. У травні вартість виросла до 3812 грн, а у червні досягла максимуму за 2019 рік (3816 грн). Протягом липня середнє знизилось на 6%. До кінця року воно підвищилось найбільше у серпні (до 3669 грн). У листопаді його значення було 3558 грн, мінімальним за рік. У грудні 1 кв.м пропонувався за 3601 грн, на 5,6% дешевше, ніж у січні.

Перші три місяці року медіана вартості у доларах США майже не змінювалась, але у квітні знизилась на 6,5% до $100,4, мінімуму за рік. До кінця року медіана була нестабільною. Після зниження у листопаді до $106,5 подорожчала на 14% у грудні до максимального значення $123,8. За рік медіана вартості 1 кв.м промислово-складських приміщень виросла на 14%.

Медіана вартості у гривнях на початку року також була стабільною. У квітні вона зменшилась на 9% з 2923 грн (березень 2019 р.) до 2673 грн, найменшого показника року. Після росту у травні та червні та зниження у липні медіана досягла максимального річного значення 2948 грн у серпні. Протягом осені ціни були нижчими. У грудні 1 кв.м подорожчав до 2933 грн, практично зрівнявшись із показником січня 2942 грн.

Оренда промислово-складської нерухомості

Середня вартість оренди промислово-складських приміщень у доларах США перші чотири місяці року була мінімальною – $2,5 за 1 кв.м. У травні ціна виросла до $2,8, а у вересні досягла найвищого показника $3,0. Середня залишалось таким до кінця року, зменшившись лише у листопаді до $,9. За рік середнє оренди подорожчало на 17%.

Середня вартість у гривнях була однаковою у січні та лютому. Наступні два місяці ціни знижувались та досягли мінімуму у квітні 67 грн. У травні оренда подорожчала до 74 грн. Після незначного зменшення протягом чотирьох наступних місяців у жовтні досягла 75 грн, максимального значення за рік. До кінця року відзначалось незначне зниження ціни. У грудні 1 кв.м пропонувався в оренду за 72 грн, співставно вартості 1 кв.м у січні (71 грн).

Медіана вартості у доларах США дорівнювала $2,0 перші чотири місяці року. До жовтня вона зростала. Після невеликого зменшення у листопаді досягла максимуму $2,6 у грудні, що було на 23% більше, ніж у січні.

Медіана у гривнях дорівнювала 55 грн перші три місяці року. У квітні вона мала мінімальне значення за рік - 53 грн. Показник зростав до жовтня, коли досяг найбільшого значення 63 грн. Після зниження до 60 грн у листопаді у грудні ціна піднялась до максимуму за рік (63 грн). За рік медіана у гривнях подорожчала на 13%.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житлової та усіх видів нежитлової  нерухомості, а також про значення ставки капіталізації по країні та у регіонах за 2019 рік можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за грудень 2019 року» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».