Ціни на вторинне житло у гривнях та у доларах США у 2019 році змінювались по-різному

Завдяки ємності бази та її динамічності Геоінформаційна система «Увекон» дозволяє стежити за станом та змінами ринку нерухомості, а також аналізувати їх.

За допомогою інтерактивних інструментів можна зорієнтуватися у вартості певного виду нерухомості з урахуванням місця розташування і характеристик об'єкта та отримати інформацію про тенденції в сегменті в цілому – як у невеликому районі, так і на території всього регіону, на поточний момент або з ретроспективою.

«Геопортал», один із інтерактивних інструментів ГІС «Увекон» агрегує інформацію бази даних, у тому числі цінові показники ринку нерухомості, а саме середню вартість нерухомості та її медіанну величину у доларах США та гривнях. Розглянемо та порівняємо вартість продажу та оренди вторинного житла у доларах США та гривнях та динаміку цін у двох валютах у 2019 році.

Продаж вторинного житла

Найнижчою середня вартість продажу вторинного житла у доларах США була у січні - $744,2, тоді як найдорожче квартири пропонувались у листопаді - $823,9 за 1 кв.м. Найнижчою середня вартість 1 кв.м у гривнях була у грудні (19020 грн), а найвищою у березні (20812 грн). Різниця між мінімальним та максимальним середніми значеннями у доларах США дорівнювала 10%, а у гривні 9%

Вартість у доларах США поступово збільшувалась протягом перших чотирьох місяців року. Після невеликого зменшення у травні ціни залишались майже незмінними до серпня включно.  У вересні був значний рост вартості, яка досягла найвищого значення з початку року. Нижча ціна у жовтні залишилась вищою за попередні місяці, крім вересня. У листопаді вартість досягла максимуму, а у грудні зменшилась до другого за розміром значення.

Вартість у гривнях у першому півріччі року була значно вищою, ніж у другому, за виключенням листопада, коли ціна наблизилась до максимального значення. З березня ціни поступово зменшувались, але у червні та у липні вартість стала нижчою на 2,4% та 4,0% відповідно. З вересня  ціни виросли – спочатку на частки відсотку, у жовтні на 2,0%, а у листопаді на 5,5%. У грудні ціна досягла мінімума, зменшившись одразу на 8,5%.

Динаміка зміни медіани вартостей у доларах США та гривнях, як для середнього значення, також відрізнялись.

Найнижчою медіана вартості продажу квартир на вторинному ринку у доларах США була у травні - $621,9, тоді як найдорожче квартири пропонувались у листопаді - $687,5 за 1 кв.м.

Найнижчою середня вартість 1 кв.м у гривнях була у липні (15843 грн), а найвищою у січні (17498 грн). Різниця між мінімальним та максимальним медіани значення дорівнювала в обох валютах 9,5%.

Оренда вторинного житла

Середня вартість 1 кв.м оренди вторинного житла з січня по травень залишалась практично незмінною ($7,0 у січні, $7,1 у лютому та травні, $7,2 у березні та квітні). У червні ціна зменшилась одразу на 8,4% до $6,5, мінімального значення за рік. З липня вартість збільшувалась та досягла максимуму у вересні та жовтні. У листопадні ціни опустились до показників початку року. У грудні був рост на 4,4% до $7,5.

Вартість оренди житла у гривнях з початку року також залишалась у межах 191-196 грн за 1 кв.м. У червні ціна знизилась до 171 грн, у липні до 170 грн (мінімальне значення за рік). З серпня до жовтня вартість зростала до максимального значення у жовтні 202 грн, після чого до кінця року зменшилась до 177 грн.

Різниця між мінімумом та максимумом у 2019 році у доларах США дорівнювала 20%, а у гривнях 16%.

Медіана вартості у доларах США збільшувалась перші три місяці року. До кінця першого півріччя зменшилась до мінімального значення ($5,7). Після подорожчання у липні та серпні ціни досягли максимуму у вересні та жовтні ($6,9). У листопаді та грудні медіана вартості була меншою – $6,2 та $6,3 відповідно.

У гривнях зміни медіани вартості на початку року були незначними - 160 грн у січні та лютому, 162 у березні та 158 у квітні. Протягом наступних місяців медіана зменшувалась, поки не досягла мінімального значення 148 грн у липні. З серпня вона почала зростати. Після максимуму у жовтні (172 грн) у листопаді та грузні опустилась практично до найменшого показника за рік.

Різниця між найменшим значенням медіани у доларах США склала 17%, а у гривнях 14%.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житлової та усіх видів нежитлової  нерухомості, а також про значення ставки капіталізації по країні та регіонах за 2019 рік можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за грудень 2019 року» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».