Упродовж 2021 року середня вартість приватних будинків у доларовому еквіваленті залишається на стабільному рівні, - ГІС “Увекон”

Упродовж 2021 року середня вартість приватних будинків в Україні в доларовому еквіваленті залишається стабільною.
Про це, спираючись на проведене дослідження ГІС “Увекон”, заявив партнер із розвитку бізнесу компанії “Увекон” Олександр Коробко. 

Він акцентував увагу на тому, що станом на початок липня середня вартість приватних садиб в Україні становить 474,7 $/м2.

“З початку 2021 року цінова ситуація на ринку приватних будинків мала 2 ключових сплески. Якщо в березні 2021 середні ціни збільшилися на 5,6% до 496,1 $/м2, то в червні відбулось зниження вартості приватних садиб в середньому на 4,8% до 474,7 $/м2”, - зазначив експерт.

Олександр Коробко звернув увагу на те, що понад 65% всієї пропозиції припадає на домоволодіння площею до 100 м2, близько 45% - на будинки площею від 100 м2 до 300 м2 і менше 5% на великі будинки площею від 300 м2 до 600 м2.

Експерт також розповів про рівень середніх цін залежно від регіону. Так найнижча вартість приватних будинків зафіксована в Тернопільській області - 278,5 $/м2. Найдорожчі будинки пропонувалися в Києві та найближчому передмісті із середньою ціною 1379 $ за м2. 
Серед найбільших українських міст найдорожчі будинки пропонуються в Одесі із середньою вартістю 992,2 $/м2, у Харкові - 737,4 $/м2, у Львові - 797,1 $/м2.

В деяких інших містах цінова ситуація наступна: у Вінниці приватні будинки коштують у середньому 590,7 $ / м2, Херсоні - 582,7 $/м2, Чернівцях - 553,7 $/ м2, Дніпрі - 539,8 $/м2, Полтаві - 518,8 $/м2, Івано-Франківську - 495,9 $/м2, Запоріжжі - 492,6 $/м2,  Луцьку - 475 $/м2 та Тернополі - 413,3 $/м2.

В цілому ж у зазначених регіонах (з урахуванням обласних центрів) цінова ситуація така: 

 • Вінницька область - вартість приватних будинків становить 406,5 $/м2,

 • Волинська область - 310,8 $/м2, 

 • Дніпропетровська область - 345,4 $/м2, 

 • Запорізька область - 323,9 $/м2, 

 • Івано-Франківська область - 391,9 $/м2, 

 • Львівська область - 422,6 $/м2, 

 • Одеська область - 690,4 $/м2, 

 • Полтавська область - 313,2 $/м2, 

 • Харківська область - 442,3 $/м2, 

 • Херсонська область - 437,5 $/м2, 

 • Чернівецька область - 390,2 $/м2.


У свою чергу
Володимир Шалаєв, генеральний директор групи компаній “Увекон”, вважає, що сегмент приватних будинків знаходиться майже на пікових цінових показниках, що відповідають платоспроможному попиту.

“Проведене дослідження засвідчує, що вартість приватних будинків, незалежно від їхньої площі чи регіону, перебуває майже на пікових цінових показниках. Попит і пропозиція на приватні будинки досить збалансовані, жодного ажіотажу на ринку не відбувається”, - сказав експерт.
Він підкреслив, що ціноутворення на приватні будинки по всій країні має однакові тенденції.
“Наприклад, у березні напередодні локдауну, зростання вартості спостерігалося на всі типи будинків. Так само червневе зниження цін відбулося в усіх сегментах домоволодінь”, - сказав фахівець.
За його прогнозом, цінова динаміка може бути відчутною у вересні-жовтні, коли розпочнеться активний сезон. Проте цілком вірогідно, що наприкінці грудня ціна може дещо знизитися, повернувшись до показників червня.

“За збереження відносної економічної та епідемічної стабільності вартість приватних будинків за підсумками року може залишитися сталою з незначними коливаннями залежно від регіону, місця розташування, площі, зручного транспортного сполучення, якості комунікацій тощо. Найбільший попит очікується на  невеликі будинки площею до 100-150 м2, відповідно вартість будинків великої площі за всіма ознаками буде поволі знижуватися. З вересня по грудень 2021 року цінові коливання навряд чи перевищать 2-3%. У найближчі 3-6 місяців стрімке зростання цін в сегменті приватних будинків малоймовірне”, - підсумував Володимир Шалаєв.  

Дослідження ГІС “Увекон” охоплює всі регіони країни (окрім Республіки Крим та частини окупованих територій Донецької та Луганської областей). Дані зібрані за період з січня по червень 2021 року включно (на основі оприлюднених оголошень про продаж). Середня щомісячна кількість домоволодінь, виставлених на продаж, - 49 979 із площею від 80 м2 до понад 600 м2.
Примітка: домоволодіння в межах обласного центру входять в статистику даних обласного центру (наприклад, Харків). Будинки,розташовані за межами обласного центру, представлені в показнику області (наприклад, Харківська область).
Проаналізовані об’єкти є збудованими (введені в експлуатацію).


Довідка
“Увекон” - мережева група оціночних і консалтингових підприємств, що була створена в 1992 році.
«Увекон» надає професійні послуги з оцінки та консалтингу бізнесу, пакетів акцій, корпоративних прав; нерухомості (землі, будівель і споруд, квартир, об'єктів культурної спадщини); активів для міжнародного аудиту; цілісних майнових комплексів; рухомого майна (обладнання та устаткування, транспортних засобів, товарів в обороті і т.ін.); нематеріальних активів, в т.ч. прав на об'єкти інтелектуальної власності (торгові марки, патенти, ноу-хау тощо); рухомих об'єктів культурної спадщини.

Інформаційне забезпечення оцінки відбувається завдяки створеному в 2007 Інформаційно-аналітичного центру досліджень ринку нерухомості. В рамках роботи Аналітичного центру створена Всеукраїнська єдина геоінформаційна система збору, аналізу, пошуку і візуалізації цінових показників ринку нерухомості України (ГІС Увекон). Даний продукт є інтерактивною робочою платформою для учасників ринку нерухомості, яка дозволяє Замовнику працювати з базами даних та результатами аналізу в режимі онлайн. 
Провідні фахівці компаній «Увекон» мають сертифікати Королівського інституту дипломованих оцінщиків (RICS) та Європейської Асоціації Оцінювачів (TEGoVA).