"Калькулятор оцінювача" та його інструментарій. Критерій порівняння"Тип будинку".

Шановні колеги, дорогі друзі!

В продовження циклу публікацій про функціональні можливості інтерактивного інструменту «Калькулятор оцінювача», ми хочемо розповісти про особливості застосування такого ціноутворюючого критерію як «Тип будинку».

Критерій порівняння «Тип будинку» визначає належність будинку, в якому знаходиться об’єкт оцінки або аналог, до певної серії, категорії та часу забудови. Різнорідність типів житла на ринку нерухомості України, у тому числі багатосерійність забудови радянських часів та різноманіття проектних рішень сучасного періоду інколи не дозволяють експерту вірно ідентифікувати тип багатоквартирного будинку. Ринок нерухомості України представлений величезною кількістю різнопланового житла. Діапазон часів спорудження простягається від дореволюційного житла до сучасних новобудов. 

З метою уніфікації та систематизації накопиченої інформації в базі даних геоінформаційної системи застосовано класифікатор типів багатоквартирних будинків, розроблений фахівцями групи компаній “Увекон”.

Отримати допомогу у визначені типу будинку за його зовнішніми ознаками, характеристиками, інш. можливо скориставшись Довідником ГІС Увекон: "Типи будинків".

Вибране користувачем значення поля «Тип будинку» є одним із основних критеріїв порівняння, який приймає учать в роботі алгоритму пошуку та відбору аналогів для об’єкта оцінки.

Також, параметр «Тип будинку» приймає участь в процедурі коригувань вартості подібних об’єктів на відповідні коефіцієнти, що застосовується для коректного зіставлення оцінюваного об'єкту з вибраними об'єктами порівняння. При цьому розмір коригуючого коефіцієнта для критерію «Тип будинку», як і для кожного іншого ціноутворюючого фактору, може бути обраний користувачем самостійно або шляхом застосування відповідних коефіцієнтів ГІС «Увекон».

Розрахунок величин коефіцієнтів коригувань ГІС «Увекон» для критерія «Тип будинку» здійснювався із застосуванням статистичної моделі що охоплює накопичені геоінформаційною системою дані про цінові параметри різних за критерієм «Тип будинку» але подібних за більшістю інших ціноутворюючих факторів та територіальним розташуванням об’єктів нерухомості.

Для формування репрезентативної вибірки розрахунок величини коефіцієнтів для ціноутворюючого критерія «Тип будинку» здійснювався на масиві даних про цінові параметри у кількості – 16 183 подібних об’єктів нерухомості, розташованих в усіх регіонах України.

Результатом розрахунку стала матриця що відображає співвідношення середніх значень вартості між об’єктами нерухомості подібними за більшістю критеріїв крім «Тип будинку». При цьому, найбільшим значенням коефіцієнта коригування станом на 1.09.2018 року є величина - 28% що відображає співвідношення середньої вартості квартир з подібною площею, розташованих на подібних поверхах в будинках типу «Хрущовка» та типу «Забудова з 2011 року», з подібним матеріалом  стін, з подібним територіальним розташуванням  (в межах одних ціноутворюючих зон») та інш. Найменшим розміром коригуючого коефіцієнта стало значення 3%, що склалося між типами «Забудова з 2001 до 2010 рр.» та «Забудова з 2011 р.». 

Дякуємо за увагу! Слідкуйте за новинами на нашому корпоративному сайті, в соціальних мережах та на каналі  YouTube

З усіх питань стосовно роботи "Калькулятора" прохання звертатися до Коробко Олександра - партнера з розвитку групи компаній «Увекон» за телефоном +38(067) 217-00-12  або на адресу електронної пошти: korobko@uvecon.ua