"Калькулятор оцінювача" та його інструментарій. Застосування "Коефіцієнта торгу".

Шановні колеги!

Група компаній «Увекон» щиро дякує за Ваші позитивні відгуки щодо роботи «Калькулятора оцінювача» та листи вдячності, які ми отримуємо на нашу адресу. Ті пропозиції та зауваження що надходять від Вас є дуже вагомою допомогою для розробників сервісу та обов’язково будуть враховані у нових релізах системи.

Хочемо одразу вибачитися за можливе збільшення інтервалу часу, який витрачається на операцію «пошуку та підбору аналогів», що викликане перевантаженням серверного обладнання та є результатом активного використання «Калькулятора». Адже ж, користувачами сервісу з моменту введення його в промислову експлуатацію стало більше 380 експертів. Найближчим часом з метою підвищення рівня комфорту роботи із «Калькулятором оцінювача» нами буде проведена робота по нарощенню потужності серверної частини ГІС «Увекон».
 
Сьогодні в нашій публікації ми хочемо відповісти на одне із найпоширеніших питань, яке виникає у Вашій роботі із інструментарієм «Калькулятора», а саме яким чином визначено та як застосовується в роботі сервісу «Коефіцієнт торгу».

Приймаючи до уваги реалії вітчизняного ринку, коли база даних де б зберігалася документально підтверджена інформація про умови реальних угод купівлі-продажу нерухомості – зовсім відсутня, а мультилістингові системи, створені фахівцям з нерухомості, носять локальний характер в межах певних населених  пунктів та груп ріелторів, у якості бази для застосування методу порівнянь оціночною спільнотою України широко використовуються дані про характер та ціну пропозиції в оголошеннях про продаж. Такий підхід, може бути виправданий зважаючи на те, що потенційний покупець перш ніж прийняти рішення про придбання об'єкта нерухомості проаналізує поточну ринкову пропозицію і прийде до висновку про можливу ціну об’єкта що пропонується, враховуючи всі його переваги і недоліки щодо об'єктів порівняння.

Для уникнення систематичної складової похибки, яка сприяє штучному завищенню ринкової вартості, звичайно застосовується процентна поправка - «коефіцієнт торгу», величина якого здебільшого визначається методом інтерв’ювання учасників ринку.

Базою застосування методу порівнянь та джерелом отримання інформації для підбору подібних об’єктів нерухомості в «Калькуляторі оцінювача» є масив даних, що отримані із оголошень про ціни пропозицій (публічних оферт) об’єктів нерухомості, взятих із відритих джерел (друкованих видань, офіційних інтернет-сайтів тощо. Ці дані  агреговані, накопичені, структуровані та валідовані засобами Геоінформаційної системи «Увекон».  Актуалізація бази здійснюється не рідше ніж раз  місяць.

Тривале співробітництво групи компаній «Увекон» із Асоціацією фахівців з нерухомості України (АСНУ), сприяло проведенню спільної значної роботи щодо створення та використання мультилістингової системи (МЛС) на основі накопиченої АСНУ інформації про характеристики та цінові параметри реальних угод про купівлю-продаж нерухомості що в свою чергу дало можливість застосувавши інструменти геостатистичного моделювання для даних бази ГІС «Увекон» та даних АСНУ обрахувати орієнтовні розміри коефіцієнтів поправки на «торг».

Сьогодні середні значення «коефіцієнту торгу» розраховано для кожного обласного центру і окремо сукупно для населених пунктів областей України без врахування обласних центрів. Коефіцієнт застосовується системою автоматично та вносять поправки до оголошеної вартості продажу кожного із вибраних об’єктів-аналогів в залежності від  його географічного розташування.

Продовження спільної роботи «Увекон» з АСНУ дозволить  в подальшому не лише актуалізувати та моніторити уже розраховані значення «коефіцієнтів торгу», але й уточнювати їхнє значення  як за територіальною ознакою так і за типом, розміром, іншими характеристиками нерухомості.

Дякуємо за увагу! Слідкуйте за новинами на нашому корпоративному сайті, в соціальних мережах та на каналі YouTube

З усіх питань стосовно роботи "Калькулятора" прохання звертатися до Коробко Олександра - партнера з розвитку групи компаній «Увекон» за телефоном +38(067) 217-00-12  або на адресу електронної пошти: korobko@uvecon.ua