Нерухомість України, підсумки грудня 2019: кількісні показники на ринку нежитлової нерухомості майже не змінились

За даними ГІС «Увекон» у грудні кількість пропозицій продажу офісних та торгових приміщень зменшилась, при цьому їхній обсяг виріс. Ринок оренди офісів та магазинів став активнішим в останній місяць року. У сегменті виробничо-складських приміщень показники продажу та оренди були гіршими, ніж у попередній місяць, та наблизились до мінімальних за рік.

Продаж офісних приміщень

Після максимального підвищення за 2019 рік у листопаді (до 4,9 тис одиниць) кількість пропозицій офісних приміщень у грудні зменшилась до 4,6 тис штук. Загальний обсяг при цьому збільшився на 30% – з 1,4 млн кв.м до 2,0 млн кв.м, максимального показника за рік. Такий самий обсяг пропозицій був зафіксований раніше також у травні та вересні. При цьому кількість пропозицій у ці місяці була 4,4 тис та 4,7 тис відповідно.

Найбільше пропозицій продажу офісів у грудні зафіксовано в Одеській області, Києві та Київській області, найменше – у Закарпатській, Житомирській та Волинській областях.

Оренда офісних приміщень

У грудні пропозицій продажу стало більше, ніж у листопаді на 10% - з мінімального показника року 5,8 тис одиниць до 6,5 тис. Загальний обсяг також збільшився, але менше – з 1,8 млн кв.м до 2,0 млн кв.м.

Хоча показники останнього місяця року виросли, вони залишились меншими за максимальні, які тримались з травня до жовтня на рівні 7,1-7,5 тис штук.

Серед регіонів ринок оренди офісів найактивнішим був у Києві, Харківській та Дніпропетровській областях. Найменше офісних приміщень пропонувалось в оренду в Кіровоградській, Житомирській та Луганській областях.

Продаж торгових приміщень

Протягом грудня було 6,8 тис пропозицій продажу торгових приміщень. Такі самі показники були у серпні перед підвищення восени. У вересні було 7,5 тис пропозицій – максимум за рік, у жовтні 7,2 тис, а у листопаді 7,3 тис.

В останній місяць року обсяг цього сегменту ринку збільшився з мінімального показника року 1,5 млн кв.м у листопаді до 1,9 млн кв.м. Найбільший обсяг пропозицій 2,2 млн кв.м у 2019 році був зафіксований двічі - у вересні (7,5 тис пропозицій) та у травні (6,7 тис пропозицій).

В Одеській області, Києві та Київській області пропонувалось найбільше торгових площ, тоді як у Житомирській, Луганській та Волинській областях пропозицій нерухомості під магазини було найменше.

Оренда торгових приміщень

У грудні продовжився поступовий невеликий рост на ринку оренди магазинів після значного спаду до мінімальних показників за рік (6,2 тис пропозицій обсягом 1,2 млн кв.м) у жовтні. В останній місяць року було 7,0 тис пропозицій обсягом 1,3 млн кв.м.  

Проте показники цього сегменту ринку залишились значно меншими за максимум травня з 8,2 тис пропозицій обсягом 1,7 млн кв.м.

Найбільше магазинів в оренду пропонувалось у Києві, Дніпропетровській та Харківській областях, найменше у Чернівецькій, Кіровоградській та Луганській областях.

Продаж виробничо-складських приміщень

Наприкінці року активність продажу приміщень під виробництво та склади продовжила знижуватись. У грудні було 2,2 тис пропозицій обсягом 6,3 млн кв.м.

За кількістю це мінімальний показник року. Обсяг був меншим лише у квітні – 6,1 млн кв.м при 2,2 тис пропозицій.

Найбільше пропозицій приміщень під виробництво та склади було у жовтні - 3,1 тис штук обсягом 9,1 млн кв.м.

Найактивнішим ринок продажу виробничо-складських приміщень у грудні був в Одеській, Киıївській та Харківській областях. Найменше пропозицій було у Кіровоградській, Луганській та Волинській областях.

Оренда виробничо-складських приміщень

Кількість пропозицій оренди виробничо-складських приміщень у грудні досягла мінімального значення 1,8 тис одиниць за 2019 рік. Їхній обсяг становив 2,2 млн кв.м. Меншим цей показник був лише у січні – 1,9 млн кв.м (при 2,0 тис пропозицій).

Максимум активності на ринку оренди приміщень під виробництво та склади був зафіксований у вересні (2,5 тис шт), тоді як найбільший обсяг був у листопаді (3,0 млн кв.м.).

Найбільше виробничо-складських приміщень пропонувалось в оренду у Києві, Дніпропетровській та Харківській областях. Найменше пропозицій оренди приміщень під виробництво та склади було в Чернігівській, Херсонській та Луганській областях.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житлової нерухомості та всіх видів нежитлової нерухомості станом на початок січня можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за грудень 2019 року» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».