Кошторисний консалтинг. Будівельна галузь.

Попри усі виклики, які постають перед Україною – будуються нові житлові комплекси і нежилі будівлі, промислові споруди – будівельна галузь зростає. І, з огляду на застарілість та зношенність великої частки житлового фонду, промислових та інфраструктурних споруд – сміливо можемо прогнозувати її подальший розвиток – збільшення об’ємів будівництва, застосування нових технологій і рішень в організації роботи галузі.
Будівництво є бізнес-процесом, що поєднує постійну взаємодію забудовника, підрядника, інвестора та регулюючих органів. Для реалізації будь-якого будівельного проекту залучаються великі кошти та реалізується комплекс дій, метою яких є планове завершення будівництва та успішне введення об’єкта в експлуатацію.
Кожна стадія будівництва: отримання права власності чи оренди на земельну ділянку, узгодження документації на будівництво з державними та місцевими органами влади, виготовлення проектно-кошторисної документації, проектно-вишукувальні роботи, укладання договорів підряду, взаємодія з підрядними організаціями, що виконують роботи, виготовлення технічного паспорту організацією технічної інвентаризації, пов’язані зі значними фінансовими ризиками, які можливо виявити після вичерпного аналізу усього комплекту документації, у тому числі і на відповідність нормативним документам у галузі будівництва.
Виходячи лише з цього, далеко не повного переліку питань, що постають перед замовником, можна уявити, яких же спеціалістів він повинен залучити, і яку кваліфікацію вони повинні мати для успішної реалізації будівельного проекту.
Гадаю, досить наочно проілюстрував необхідність ретельної підготовки до реалізації будь-якого будівельного проекту, достатнього фінансування проектно-кошторисних та і усіх інших робіт, від яких залежить не перевищення запланованої вартості будівництва. Жорстка конкуренція і цілком справедливе бажання замовника оптимізувати витрати, спонукає до розуміння того, що кваліфікованний кошторисний консалтинг допоможе налагодити увесь довгий ланцюжок робіт при втіленні проекту.
Послуги з кошторисного консалтигу є доволі новими на ринку країни.
Наведемо, для прикладу, що ж може містити пропозиція з кошторисного консалтингу компанії, яка має багаторічний досвід на ринку консалтингу України:
  • визначення вартості об'єкту на усіх стадіях будівництва;
  • аналіз проектно-кошторисної документації;
  • аналіз дотримання усіх законодавчих норм при будівництві та здачі об’єкту в експлуатацію;
  • визначення ступеню будівельної готовності об’єкту незавершеного будівництва;
  • інвестиційна оцінка об’єкту будівництва будь-якої складності та завершеності;
  • оцінка збитків від впливу аварій, надзвичайних ситуацій, стихійних лих;
  • мінімізації ризиків та оптимізації процесів у будівництві у цілому.
Не зайвим буде згадати, що ж відрізняє справжніх професіоналів кошторисного консалтингу від аматорів:
  • ретельний аналіз проектно-кошторисної документації та фінансово-економічних показників проекту;
  • технічне обстеження об’єкту будівництва;
  • аналіз відповідності цільового використання коштів, матеріалів, техніки та послуг.
І на завершення, слід зазначити, замовляючи послугу у компанії, яка цінує довголітні ділові стосунки, клієнт отримує повну послугу з рекомендаціями, у тому числі з оцінкою об’єкту будівництва на усіх стадіях готовності, що дозволить прийняти виважене рішення стосовно будівництва у цілому, та запобігти виникненню будь-яких ризиків.