Нерухомість України, підсумки місяця: на початок грудня вартість продажу торгових приміщень зменшилась на тлі росту цін на оренду

За даними ГІС "Увекон" вартість пропозицій продажу торгової нерухомості суттєво подешевшала протягом листопада, тоді як оренда приміщень цього типу на початок грудня досягла найвищого значення за 2019 рік.

Продаж торгової нерухомості

У березні вартість торгових приміщень досягла мінімального значення за рік – 826,1 доларів США. Але починаючи з квітня, ціни почали поступово зростати. У липні вартість 1 кв.м торгових приміщень досягла свого найвищого значення 896,4 доларів США, яке був на 6,5% більше, ніж у січні (838,1 доларів США).

До листопада ціни коливались, але вартість 1 кв.м залишалась близькою до максимальної. Проте протягом останнього місяця осені ціни знизились майже на 6% до 829,8 доларів США.

Вартість пропозицій продажу знизилась в 11 регіонах. Найбільше торгові площі подешевшали у Кіровоградській (41%), Чернівецькій (26%) та Черкаській (21%) областях. На 11% знизились ціни у Закарпатській області. В інших семи регіонах зміни були меншими або рівними 7%.

У решті областей торгові площі подорожчали. У порівнянні з січнем ціни на торгові приміщення збільшились у Сумській області (12%). На 7% виросла вартість 1 кв.м. у  Хмельницькій та Киı̈вській областях. У решті регіонів рост цін не перевищив 4%.

Оренда торгової нерухомості

Після невеликих коливань у першому півріччі, починаючи з липня пропозиції оренди торгових приміщень збільшувались щомісяця. Вони досягли свого максимуму 17,1 доларів США на початку грудня, що на 11,6% більше, ніж у січні (15,1 доларів США) та майже на 12,9% більше мінімального значення 14,9 доларів США у травні.

Попри загальну тенденцію росту оренда торгових приміщень знизилась у п’яти областях. У Донецькій області оренда подешевшала на 40%, у Чернівецькій на 22%, у Луганській на 17%, а у Херсонській та Львівській областях на 8% та 7% відповідно.

У Київській області ціни листопада залишились на рівні січневих. У Миколаївській та Одеській областях оренда подорожчала на 8% та 6% відповідно. В усіх інших регіонах – у 16 областях та у Києві – вартість оренди виросла більше ніж на 10%. На 20% ціни збільшились у Хмельницькій, Волинській, Черкаській та Чернігівській областях, а у Кіровоградській на 22%.

Більше інформації щодо цінових показників по операціях продажу та оренди житла, а також усіх видів нежитлової нерухомості станом на початок грудня можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за листопад 2019 року».