В Одеській області у 2019 році подорожчала вся житлова нерухомість

За даними «Геопорталу», інтерактивного інструменту ГІС «Увекон» для аналізу цінових показників ринку нерухомості, в Одеській області у 2019 році вартість продажу та оренди квартир на вторинному ринку та домоволодінь збільшилась.
 
Продаж вторинного житла

Ціни на квартири у перші чотири місяці року були близькими до мінімальної, яка була зафіксована у лютому – $898 в області та $917 в Одесі. З травня вартість зростала та досягла максимуму у серпні – $936 в області та $959 в обласному центрі.

До листопада ціни на вторинне житло зменшувались, але в останній місяць року подорожчали майже до найбільшого показника року. У грудні 1 кв.м квартир пропонувався за $933 в області та за $950 в Одесі, відповідно на 4% та 3% дорожче ніж у січні.
 
Оренда вторинного житла

У січні оренда квартир була найдешевшою в усьому регіоні ($6,5 в області, $6,6 в Одесі). До середини літа вартість зростала та досягла максимуму у липні ($7,9 та $8,0 відповідно). З серпня до листопада оренда опустилась до мінімуму ($6,5 та $6,6 відповідно).

У грудні квартири пропонувались в оренду за $7,3 в області та $7,4 в обласному центрі, на 11% більше, ніж у перший місяць року.

Продаж домоволодінь

Після невеликого підвищення у лютому у березні вартість домоволодінь опустилась до мінімуму $581 в області та $849 в Одесі. До кінця року ціни зростали щомісяця. Вартість приватних будинків у грудні була найбільшою за рік – $722 в області та $1023 в обласному центрі, на 10% та 11% відповідно більше, ніж у січні.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житлової та усіх видів нежитлової  нерухомості, а також про значення ставки капіталізації по країні та у регіонах за 2019 рік можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за 2019 рік» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».