В Полтавській області у 2019 році квартири подорожчали на тлі зниження цін на домоволодіння

За даними «Геопорталу», інтерактивного інструменту ГІС «Увекон» для аналізу цінових показників ринку нерухомості, в Полтавській області у 2019 році виросла вартість продажу та оренди квартир на вторинному ринку. Ціна на домоволодіння знизились в області та виросла на відсоток в обласному центрі.
 
Продаж вторинного житла

В області квартири дорожчали у перші три місяці. З квітня вартість почала зменшуватись та досягла мінімуму $471. До вересня ціни на вторинне житло зростали. Після зниження у жовтні вартість квартир до кінця року збільшувалась та досягла максимуму $540 у грудні.

В Полтаві вартість квартир була найнижчою у січні – $570. До кінця року з незначними коливаннями зростала та досягла максимуму $664 у грудні.

За рік вторинне житло подорожчало на 6% в області та на 14% в обласному центрі.
 
Оренда вторинного житла

Оренда квартир була найдешевшою у січні в усьому регіоні – $3,9 в області та $4,0 в Полтаві. До вересня ціни зростали – в області $5,2 (максимальний показник року) та до $5,4 в обласному центрі. У жовтні оренда подешевшала, після чого до кінця року зростала. У грудні в області квартири пропонувались в оренду за $4,9, у Полтаві за  $5,6 (максимум року).

За рік оренда подорожчала на 20% в області та на 29% в обласному центрі.

Продаж домоволодінь

В області вартість домоволодінь була найбільшою у січні ($291). До жовтня з незначними коливаннями ціни знизились до мінімуму $233. До кінця року домоволодіння подорожчали. У грудні вони пропонувались за $250, на 16% дешевше, ніж у січні.

В Полтаві з січня до травня вартість зменшилась з $405 до $365, мінімального показника року. До вересня приватні будинки подорожчали до $399. Після зниження у жовтні до $368 до кінця року вартість виросла до максимальної ціни року $409, яка була на 1% вищою за ціну січня.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житлової та усіх видів нежитлової  нерухомості, а також про значення ставки капіталізації по країні та у регіонах за 2019 рік можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за 2019 рік» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».