Оцінка будівель , споруд та земельних ділянок Національного заповідника «Софія Київська»

Проведена робота з визначення вартості об'єктів історико-культурної спадщини – будівель та споруд Національного заповідника «Софія Київська» (занесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО).

Оцінювані об’єкти входять до складу одного з кращих ансамблів архітектури, являються композиційним центром історичної частини міста Києва та мають велику історичну цінність.
 
В ході виконання робіт було здійснено аналіз матеріалів паспортів оцінюваних пам’яток, зокрема відомостей з історії , особливостей архітектури, перебудов, можливих втрат та інших важливих джерел для врахування при визначенні вартості оцінюваних об’єктів.
 
Робота проводилась за консультаційної підтримки фахівців Національного заповідника «Софія Київська».
 
При визначенні вартості об’єктів оцінки застосований витратний методичний підхід з врахуванням положень Методики грошової  оцінки пам’яток та Національних стандартів оцінки майна. Також в роботі використаний практичний досвід фахівців компанії «Увекон» викладений в посібнику «Оцінка пам’яток історії, архітектури та містобудування» (Клименко І.М., Смольнікова С.М., К.: АртЕк, 2006. - 264 стр).
 
До співпраці були залучені фахівці Науково-технічного центру експертизи нерухомості (складання кошторисної документації).