Оцінка пам’яток архітектури Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».

Проведено оцінку пам’яток архітектури Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» – церкви Архистратига Михайла (Михайлівська церква) (XVII ст.) та церкви Св. Георгія (Георгіївська церква) (поч. ХХ ст).

Музей-заповідник „Поле Берестецької битви” розташований на острові Журавлиха, що поблизу села Пляшева Радивилівського району на Рівненської області. Саме тут у буремні роки визвольної війни українського народу під проводом гетьмана Богдана Хмельницького в 1651 році відбулася одна із значних битв в історії України проти шляхетського поневолення, відома як Берестецька битва.

В ході виконання робіт було здійснено аналіз матеріалів паспортів оцінюваних пам’яток, зокрема відомостей з історії , особливостей архітектури, перебудов, можливих втрат та інших важливих джерел для врахування при визначенні вартості оцінюваних об’єктів.

Робота проводилась за консультаційної підтримки фахівців Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень.

При визначенні вартості об’єктів оцінки застосований витратний методичний підхід з врахуванням положень Методики грошової  оцінки пам’яток та Національних стандартів оцінки майна. Також в роботі використаний практичний досвід фахівців компанії «Увекон» викладений в посібнику «Оцінка пам’яток історії, архітектури та містобудування» (Клименко І.М., Смольнікова С.М., К.: АртЕк, 2006. - 264 стр).