Проведення оцінки клейнода Івана Мазепи

На замовлення Державного управління справами фахівцями групи компаній "Увекон" проведено оцінку клейнода гетьмана Івана Мазепи (медальйона-мощовика з ланцюгом).

Об’єкт оцінки - клейнод гетьмана Івана Мазепи займає особливе місце серед реліквій української державності. Це один з тих не багатьох атрибутів Голови Української Народної Республіки, який дійшов до нашого часу і як символ спадковості державотворчих устремлінь був переданий президентові і урядові незалежної України 24 серпня 1992 р.
 
Загальний показник вартості об’єкта оцінки визначався як сума показників вартості його складових – медальйона-мощовика та ланцюга з 20 пластин. В ході виконання робіт була проведена фотофіксація об’єкту та встановлення відповідності характеристик об’єкту наданим до оцінки документам.
 
При визначенні вартості об’єкта оцінки, що становить культурну цінність, було враховано Висновки мистецтвознавчої експертизи, виконаної співробітниками Національного музею історії України та Інституту історії України НАНУ.
 
Оцінювачі, що виконували роботу мають кваліфікаційне свідоцтво з напрямку «Оцінка рухомих речей, що становлять культурну цінність».