Визначення ринкової вартості прав на знак для товарів і послуг «Столичная»

На замовлення Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (Концерн "Укрспирт") проведена робота по визначенню ринкової вартості прав на знак для товарів і послуг «Столичная». 

Знак для товарів і послуг «Столичная» станом на дату оцінки в своїй роботі використовували 13 підприємств (12 державних лікеро-горілчаних заводів і компанія «Союз-Віктан) в рамках ліцензійних угод з концерном «Укрспирт».

В ході роботи були досліджені доходи концерну «Укрспирт» від надання прав користування товарним знаком за 6 років, що передують даті оцінки.

Для визначення ринкової вартості прав на знак для товарів і послуг «Столичная» була вивчена фінансова документація 13 підприємств, розрахована частка прибутку, що відноситься до товарному знаку, що використовується ними в процесі роботи.

Роботи з визначення ринкової вартості прав на товарний знак здійснювалися двома методами у рамках дохідного підходу.

В роботі використаний практичний досвід фахівців компанії «Увекон», викладений в посібнику «Оцінка прав на об'єкти інтелектуальної власності. Метод звільнення від роялті.» (Кухарська О.Б., Підлипська А.А., Чиркін А.М., 2015).