Комерційна нерухомість м. Дніпро, 2017

250 грн. Купити
Галузь: Нерухомість
Вид: Дослідження ринку
Дата підготовки: Січень 2018
Кількість сторінок: 15
Шрифт: Verdana,8
Використовувана мова: Українська
В результаті аналізу ринку комерційної нерухомості м. Дніпро станом за 4 кв. 2017 року було опрацьовано 1314 об’єктів пропозиції продажу та оренди комерційної нерухомості.

Дніпро ‑ місто, обласний центр Дніпропетровської області України. Четверте місто за чисельністю населення на Україні після Києва, Харкова та Одеси.В адміністративному відношенні місто поділене на 8 районів: Новокодацький, Центральний, Чечелівський, Соборний, Шевченківський, Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний та Самарський. У підпорядкуванні міської ради також перебуває селище міського типу Авіаторське.Площа міста – 405 кв. км.

За даними на 1 січня 2017 року наявне населення міста становило 976 525 чоловік наявного населення, в межах міськради - включаючи смт. Авіаторське - 978 943 осіб.

Основу господарського комплексу міста становить багатогалузева промисловість (машинобудування, чорна металургія, електроенергетика, будівельних матеріалів, легка та харчова), а також капітальне будівництво, зовнішній транспорт і зв'язок. Вже майже століття місто зберігає визнання центру чорної металургії.

Із 215 промислових підприємств 25 належать до металургійного комплексу. Великий потенціал має машино­будівна галузь, яка представлена у Дніпрі майже 50 підприємствами. Хімічна галузь міста - це 6 потужних підприємств, продукція яких широко відома в Україні та за її межами. За останні роки набула розвитку і легка промисловість. За­раз це багатогалузевий комплекс, який має потужний по­тенціал із випуску швейних і трикотажних виробів, взуття.

Дніпро - значний транспортний вузол. У Дніпрі добре розвинута транспортна мережа. Через місто проходять найбільш важливі транзитні і залізничні магістралі, що поєднують північні області України і Росію з південними областями України і Кримом, зокрема траса М 04 (Київ -Дніпро — Луганськ - Ізварине), регіональні дороги: Р 02 (Запоріжжя - Дніпро - Кременчук - Бориспіль) та Р 06 (Миколаїв - Дніпро); магістральні залізничні лінії: П'ятихатки - Дніпро та Дніпро - Синельникове - Чаплине. У місті діють 2 залізничних вокзали, могутній залізничний вантажний вузол, міжнародний аеропорт, що здатний приймати найсучасніші літаки і зв'язує місто з країнами ближнього і дальнього зарубіжжя, річковий порт, а також розвинута мережа автомобільних магістралей.

Ринок офісної нерухомості Дніпра -  це сегмент ринку, що динамічно розвивається. В першу чергу, це обумовлено статусом міста як одного з основних фінансових і промислових центрів України.  Особливістю ринку офісної нерухомості є те, що сьогодні саме у Дніпрі знаходиться більш всього офісних приміщень Східної України. Частка офісної нерухомості складає лише 6 % від всього ринку. У Дніпрі функціонують близько 20 офісних центрів, третину яких можна віднести до класу «А».  Кількість професійних приміщень складає незначну частину  всього ринку, решта ринку напівпрофесійної офісної нерухомості переважно розташовані в колишніх науково-дослідних інститутах, радянських адміністративних будівлях і переобладнаних квартирах.

У розрізі якісних показників сучасні Бізнес Центри складають близько 13%, 65,8% займають офіси в адміністративних будівлях, в корпусах заводоуправлінь, розташовані на території підприємств, реконструйованих офісів приблизно 15,7%, офісних приміщень, розташованих на перших поверхах житлових будинків, в Дніпрі налічується приблизно 5,5%.

Для будівництва бізнес-центрів забудовники  обирають вулиці, близькі до місць розташування органів місцевої влади і які мають добру транспортну доступність. В таких зонах офісні будівлі утворюють цілі квартали. Прикладами таких бізнес кварталів є район вулиць Мечникова, Леніна, Комсомольської, Сєрова, а також квартал з вулиць Глінки-Коцюбинського-Плеханова. Таким чином, найбільша концентрація пропозицій об’єктів офісної нерухомості відносяться до серединної зони. Насамперед це обумовлено більшим по складу розміром зони.

Основна частина професійних офісних об’єктів розташована в центральній зоні. У розрізі площ більш всього пропозицій офісних приміщень в діапазоні 50-100 м.  Пропозицій з площами від 300 і більш на ринку всього лише 8%, це пояснюється тим, що такі площі купували в основному від забудовників на початкових етапах будівництва в професійних бізнес-центрах. Дніпро – лідер України за кількістю квадратних метрів торговельної площі на тисячу жителів.  На 1000 жителів Дніпра припадає в середньому  200 м кв. торговельних площ. Даний показник більший ніж в інших крупних містах України, він також випереджає столичний показник. Практично всі діючі професійні об'єкти розташовані в центральній частині міста. Аналіз структури приміщень відносно їх площі свідчив про значну частку об’єктів з площею в  межах 100-300 м кв.. Також більше 40% припадало на об’єкти з площею до 100 м кв.

Сегмент складської нерухомості Дніпра слаборозвинений, що в цілому відображає загальноукраїнську тенденцію розвитку різних сегментів ринку нерухомості. Обсяг складської нерухомості мегаполісу складає 1 млн.кв.м.

Структура ринку складської нерухомості виглядає таким чином: клас «А» - 2,7 %, клас «В» - 7,4 %, клас «С» - 14%, клас «D»  - 75,9 %.  Отже, частка професійних складів складає приблизно  10 % або все лише 100 тис. кв. м.  90 % складських приміщень відносяться до низькоякісних приміщень без відповідного устаткування і старими інженерними комунікаціями. Серед них більш 70% складської нерухомості розташовані на територіях промислових зон  в переобладнаних  промислових будівлях 70-80 р. споруди. Як склади також використовуються цокольні і підвальні приміщення адміністративних і житлових будівель, ангари і різні бази. Основна маса складських приміщень розташовується в промислових зонах міста: кінець вул. Г. Сталінграду,  Лівобережний, пр. ім. Г. Правди, пр. Петровського, ж/м Північний. Значна частина пропозиції належала площам, розміром 100-500 м кв. Такі розміри  є практично у всіх районах міста.