Житлова нерухомість м.Дніпро, 2017

250 грн. Купити
Галузь: Нерухомість
Вид: Дослідження ринку
Дата підготовки: Січень 2018
Кількість сторінок: 19
Шрифт: Verdana,8
Використовувана мова: Українська
В рамках роботи інформаційно-аналітичного центру досліджень групи компаній "Увекон" був проведений аналіз стану ринку житлової нерухомості м. Дніпро станом за 4 квартал 2017 року.

В результаті аналізу ринку житлової нерухомості було опрацьовано 33,97 тисяч об’єктів пропозиції продажу та оренди житлової нерухомості.

Дніпро ‑ місто, обласний центр Дніпропетровської області України. Четверте місто за чисельністю населення на Україні після Києва, Харкова та Одеси.

В адміністративному відношенні місто поділене на 8 районів:Новокодацький, Центральний, Чечелівський, Соборний, Шевченківський, Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний та Самарський. У підпорядкуванні міської ради також перебуває селище міського типу Авіаторське.
Площа міста – 405 кв. км.Населення. За даними на 1 січня 2017 року наявне населення міста становило 976 525 чоловік наявного населення, в межах міськради - включаючи смт Авіаторське - 978 943 осіб.

Частка первинного ринку складає 15% від всього ринку житла. Більш 65% об’єктів житлового фонду  зношено.Основна увага забудовників була прикована до центральних районів міста, де будувалась більшість житла преміум-класу. Поодинокі об’єкти економ-класу будувались в віддалених районах. Структура пропозиції житлової нерухомості свідчить, що найбільша кількість пропозицій квартир зосереджена в серединній зоні та в периферійній. Саме ці зони об’єднують основні райони  правого  та лівого берегів міста. До складу серединної зони входять такий великий масив як Перемога, вул. Робоча – це райони з високою щільністю забудови багатоповерховими будинками та високо розвинутим рівнем інфраструктури.

Попит зорієнтований переважно на недорогі квартири як на первинному так і на вторинному ринку. Переважна більшість покупців (80-90%) купують житло для власного користування.Запити покупців залишаються незмінними, здебільше це стандартні умови: транспортна доступність до центру, інфраструктура, наявність ремонту, тощо. В останні роки все більше покупців також звертають увагу на матеріал стін будинку (перевага надається цеглі через екологічність та покращену теплоізоляцію). Найбільш затребувані одно та двокімнатні квартири. В пропозиції продажу відзначаться брак однокімнатних квартир. Найбільшим попитом користуються будинки в центральних та прилеглих до центру районах міста, менший попит на квартири на околиці міста.

Середній розмір торгу в 2017 році на квартири склав 2-7%. Середній термін експозиції від 3-6 місяців.