Що чекає державний банківський сектор

23 березня 2018 відбулося чергове засіданні Клубу банкірів, а темою обговорення стало питання стратегічного реформування державного банківського сектору. В засіданні прийняли участь і керівники групи компаній "Увекон". 

Цілком логічно, що тематика однозначно обумовила місце проведення засідання – Міністерство фінансів України, адже саме воно є власником усіх чотирьох державних банків.

Слід зразу відзначити, що Міністерство фінансів яскраво продемонструвало свою відкритість до діалогу з банківською спільнотою та експертним середовищем у форматі Клубу банкірів. Про це може свідчити хоча б той промовистий факт, що головним доповідачем на цьому засіданні Клубу стала перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова. Її презентація так і називалася:«стратегія реформування державного банківського сектору».

У засіданні також взяли участь голова правління «Укрексімбанку» Олександр Гриценко, голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко, заступник голови правління Ощадного банку Андрій Стецевич, перший заступник голови правління «Приватбанку» Галина Пахачук та директор департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Юрій Гелетій.

З презентацією на тему: «Стратегія розвитку державного банківського сектору» виступив кандидат економічних наук, провідний науковий співробітник Академії фінансового управління Анатолій Дробязко. 

Велику увагу учасників засідання, яке відбулося у Міністерстві фінансів, привернула презентація на тему: «Вихід держави з банківського сектора: плани і реалії» завідувача відділу фінансів реального сектору Інституту економіки та прогнозування НАН України, доктора економічних наук Владислава Зимовця. 

В дискусії взяли участь голова Правління банку «Глобус» Сергій Мамедов, президент Українського товариства фінансових  аналітиків Юрій Прозоров, завідувач відділу Науково-дослідного економічного  інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, доктор економічних наук, професор Володимир Корнєєв, колишній заступник голови Національного банку Ярослав Солтис, радник голови Правління Укргазбанку Вадим Березовик та інші.

Учасники засідання відзначили, що такі обговорення за участю Міністерства фінансів є дуже потрібними і корисними, тому що дозволяють під час зацікавленої і відвертої розмови фахівців побачити всі аспекти обговорюваної проблеми, почути аргументи як «за», так і «проти» і знайти найоптимальніші рішення для її розв’язання.

Ознайомитися з повним прес-релізом можливо за посиланням