В Україні збираються створити електронний реєстр техінвентаризації нерухомості

В Україні необхідно створити електронний реєстр техінвентаризації нерухомості – експерти. 

Громадська рада при Міністерстві регіональної політики, будівництва і ЖКГ вважає необхідним створення та впровадження в Україні Єдиного електронного реєстру технічної інвентаризації об'єктів нерухомості.

"Ми пропонуємо Мінрегіону створити електронний реєстр матеріалів технічної інвентаризації. Нотаріуси, адвокати, працівники центрів адмінпослуг (ЦНАП) зможуть перевірити в реєстрі, чи надавався інвентаризатором техпаспорт", - повідомив голова асоціації "Західтехінвентаризація" Андрій Давидюк на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок. Як він пояснив, електронний реєстр дозволить перевіряти справжність технічних документів, а також надасть корисні відомості для рятувальних служб.

"19 квітня в Києві планується до проведення перший Всеукраїнський з'їзд інженерів технічної інвентаризації об'єктів нерухомості, на якому ми плануємо створити єдину площадку і розробити проект рекомендацій (щодо вдосконалення техінвентаризації – ІФ)", - повідомив голова громадської ради при Мінрегіоні Павло Міхайліді. За словами голови "Східтехінвентаризація" Іллі Мелешкіна, технічний паспорт в Україні не дає вичерпної інформації про об'єкт, зокрема, про його розташування. Така інформація є у відкритих джерелах спростить роботу рятувальних служб, зазначив він. "У нас адреса може включати безліч корпусів і букв, і у разі надзвичайної ситуації не завжди є можливість знайти об'єкт. У Польщі, наприклад, ви побачите викопіювання карти міста, де буде чітко вказано, що на цій земельній ділянці розташована будинок. Надалі буде зріз будинку – всього поверху, де буде показано, що на цьому поверсі розташована ця квартира. Ще один зріз – сама квартира з розмірами", - роз'яснив він.

На думку А. Давидюка, публічний реєстр техінвентаризації не зробить негативного впливу на приватність власників нерухомості, як цього побоюються противники створення реєстру. "З 1998 року забудовники розміщують інформацію про будівництво на своїх сайтах, і планування квартир є загальнодоступними. При продажу квартири в інтернеті поширюються і плани, і паспорти. Цього не слід боятися", - резюмував А. Давидюк.

За матеріалами: Interfax