На Волині у 2019 році нежитлові приміщення дорожчали або дешевшали в залежності від типу

За даними «Геопорталу», інтерактивного інструменту ГІС «Увекон», що дозволяє аналізувати цінові показники ринку нерухомості, за 2019 рік у Волинській області вартість продажу офісної та торгової нерухомості майже не змінилась, тоді як оренда цього типу приміщень подорожчала.  Водночас ціни продажу та оренди нерухомості промислово-складського призначення виросли.

Продаж офісної нерухомості

Вартість офісних приміщень на Волині у січні та грудні була майже однаковою.

В обласному центрі ціни у перший місяць року були максимальними – $594. До квітня вартість зменшувалась, поки не досягла другою після мінімальної величини $503. До липня спостерігався поступовий рост цін, але з серпня приміщення під офіси знову почали дешевшати. В обласному центрі мінімальною вартість на приміщення цього типу була у вересні ($495). До кінця року офіси подорожчали, але залишились меншими на 1,5%, за показники січня.

В області вартість продажу офісів була стабільнішою. У січні вона дорівнювала $543. З лютого до травня ціна була біля $520. У червні вона опустилась до мінімального значення $506, але вже наступного місяця відновилась до попереднього показника. Рост цін почався у жовтні, у листопаді 1 кв.м коштував найдорожче за рік - $570. У грудні було зафіксоване зниження ціни до $541, що було співставно з ціною першого місяця року.

Оренда офісної нерухомості

З початку року до березня оренда дешевшала – з $5,6 до $5,5 в області та з $5,9 до $5,7 у Луцьку. Ціни у березні залишились мінімальними за рік. Протягом наступних місяців вартість оренди була дорожчою, ніж на початку року.  В області вона досягла максимуму $6,8 у листопаді, а у Луцьку також $6,8, але двічі – у серпні та листопаді.

За 2019 рік оренда подорожчала на 8% і в області, і в обласному центрі.

Продаж торгової нерухомості

Вартість продажу торгової нерухомості була нестабільною протягом усього року.

В області приміщення під магазини з початку року подорожчали, з $654 у січні до $676 у лютому. У травні ціни досягли свого мінімуму $573. У серпні вартість виросла до $658, після чого до кінця року поступово знижувалась. У грудні 1 кв.м торгових приміщень пропонувався за $633, на 3% дешевше, ніж у січні.

У Луцьку коливання були більшими. У січні 1 кв.м пропонувався за $704. У березні ціна була другою після мінімальної ($674). У квітні 1 кв.м подорожчав до $774, найбільшого значення за рік, але вже у травні ціна досягла найнижчого показника $646. До кінця року вартість не опускалась нижче $695 (у жовтні). У грудні вона дорівнювала $754, що було на 7% більше, ніж у січні.

Оренда торгової нерухомості

Протягом перших чотирьох місяців вартість оренди торгових приміщень була найменшою за рік. Вона досягла мінімуму в області у березні ($7,7). У Луцьку найдешевше 1 кв.м пропонувався у січні та березні ($8).

Починаючи з травня оренда почала дорожчати. Вона досягла найвищого показника в області у листопаді ($10,1), а в обласному центрі у вересні ($9,6).

За рік вартість оренди виросла – в області з $8 до $9,1 (на 12%), а у Луцьку з $8 до $9,4 (на 15%).

Продаж промислово-складської нерухомості

З січня до липня вартість продажу промислово-складських приміщень в області знизилась з $90 до $93. У серпні та вересні ціни були дещо вищими, але після зниження у жовтні досягли мінімуму $81 у листопаді. У грудні середня вартість 1 кв.м дорівнювала $204. У порівнянні з січнем вона була більшою вдвічі.

У Луцьку з січня до вересня вартість змінювалась у межах $167-$182 за виключенням лютого, коли 1 кв.м пропонувався за $155. У жовтні ціни знизились, у листопаді вони були мінімальними ($120). У грудні вартість досягла найвищого значення за рік – $195, що було на 14% більше, ніж у січні.

Оренда промислово-складської нерухомості

В області оренда промислово-складських приміщень перші п’ять місяців дорівнювала $1,3-$1,4. У червні вона подорожчала до $3,7, у липні досягла максимуму $3,8. У серпні почала дешевшати. У вересні вартість знизилась до $1,6 та залишалась на цьому рівні до кінця року. У грудні 1 кв.м пропонувався в оренду за $2, що було на 30% більше, ніж у січні.

У Луцьку протягом року вартість оренди була у межах $1,3-$1,7. Найнижчий показник був зафіксований у січні, лютому та квітні, а найвищий у вересні та грудні. За 2019 рік оренда приміщень під виробництво та склади подорожчала в обласному центрі на 24%.

Більше інформації щодо показників по операціях продажу та оренди житлової та усіх видів нежитлової  нерухомості, а також про значення ставки капіталізації по країні та у регіонах за 2019 рік можна дізнатись з «Огляду стану ринку нерухомості України за 2019 рік» та з інтерактивного звіту «Ринок нерухомості України».