«Тип будинку»


Критерій порівняння «Тип будинку» визначає належність домоволодіння - об’єкта оцінки або аналога до певної категорії та часу забудови.

Різнорідність типів житла на ринку нерухомості України, різноманіття проектних рішень сучасного періоду інколи не дозволяють експерту вірно ідентифікувати тип домоволодіння. З метою уніфікації та систематизації накопиченої інформації в базі даних геоінформаційної системи застосовано наступний класифікатор типів домоволодінь.

    • Дача - малоповерховий житловий будинок з ділянкою землі, призначений для проживання в теплу пору року. На дачі зазвичай відсутня повноцінна система опалення; системи водопостачання і каналізації спрощені або відсутні зовсім. Найпоширенішими будматеріалами для дачних будинків є каркасні конструкції, брус або колоди невеликого діаметру. Зазвичай дачні будинки мають невелику площу і, як правило, розташовуються в садівничих товариствах. 
    • Будинок - Малоповерховий житловий будинок невеликої площі з ділянкою землі, побудований, як правило, до 1990-х рр. Будинок призначений для постійного проживання однієї сім'ї; може мати всі необхідні або часткові (пічне опалення, відсутність водопостачання та каналізації) комунікації. Стіни будинку можуть зводитися з бруса, рубаних колод, цегли, піноблоків та ін. Зазвичай будинок розташований в населеному пункті.
    • Котедж - малоповерховий житловий будинок сучасної споруди (після 1990 рр.) площею, як правило, понад 100 кв. м, з огородженою ділянкою землі, в якому живе постійно або тимчасово одна сім'я. При його будівництві і внутрішньому оздобленні, як правило, використовуються високоякісні матеріали. Поверховість мінлива, частіше 2 - 3 поверхи. Для котеджів характерні індивідуальне планування, наявність присадибної ділянки, гаража, сучасна архітектура, сучасний ландшафтний дизайн. Відмінною особливістю котеджів є повне забезпечення всіма необхідними комунікаціями і сучасною системою опалення для цілорічного проживання, наявність каміна.  У найбільш престижних котеджах використовується система «розумний будинок». На огородженій території може розміщуватися гостьовий будинок, басейн, альпійські гірки, альтанки. Котеджі можуть розташовуватися в місті, так і за його межами. Часто розташовуються в котеджних селищах, інфраструктура яких включає пункт КПП, службу цілодобової охорони, експлуатаційну службу. Територія котеджного селища має зручні під'їзні шляхи і зазвичай огороджена. До котеджів можуть бути віднесені віла, садиба.
    • Таунхаус - Багатоквартирний комфортабельний житловий будинок, який представляє собою кілька суміжних багаторівневих об'єктів з відокремленими входами, але єдиними внутрішніми стінами, в яких проживає одна сім'я. До таунхауса примикає невелика земельна ділянка, парковка або гараж. До типу "Таунхаус" віднесено категорію "Дуплекс" - бюджетний варіант заміського будинку, як правило, розділеного на дві автономні секції загальної стіною, тобто це будинок на дві квартири, з двома незалежними входами. У кожної родини — своя ганок, свій під'їзд до будинку, свій гараж, що примикає до бічної стіни і своя земельна ділянка. Таунхауси і дуплекси можуть розташовуватися як у містах, так і, на незначному видаленні від нього, в передмісті. Можуть розташовуватися також в котеджних селищах, територія огороджена, має охорону і необхідну для постійного проживання інфраструктуру.