Україна на шляху приватизації

Американська торговельна палата в Україні (Палата) спільно з компанією-членом Палати INTEGRITES провела круглий стіл «Україна на шляху приватизації».

Захід був присвячений обговоренню поточного стану реформи у сфері приватизації, а також визначення подальших кроків, що є важливими для покращення інвестиційного клімату, удосконалення та спрощення процедури приватизації. 

Генеральний директор групи компаній "Увекон", Володимир Шалаєв, також відвідав захід.

Учасники обговорили наступні аспекти: стан розробки підзаконних нормативно-правових актів необхідних для повної імплементації Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна»; зацікавленість інвесторів в імплементації приватизаційної реформи; інтерес іноземних інвесторів у деяких державних підприємствах із списку приватизації; затверджений перелік стратегічних підприємств України, які не можуть бути приватизовані. 

Головними спікерами панельної дискусії були: Шевкі Аджунер, директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні, заступник голови Ради директорів Американської торговельної палати в Україні; Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні; Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України; Віталій Трубаров, в.о. голови Фонду державного майна України; Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Юлія Ковалів, голова Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України. 

«Прозорий процес приватизації – це потужний сигнал для інвесторів. Американська торговельна палата в Україні підтримує здійснення чесного і прозорого реформування сектору державних підприємств. Прискорення цього процесу є критично важливим для економічного зростання України та залучення інвестицій. Це сприятиме підвищенню ефективності роботи державних підприємств, створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до Державного бюджету, а також допоможе у боротьбі з корупцією» - прокоментував Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер. 

«Наразі проведення простої та ефективної приватизації в пріоритеті порядку денного України, що є домашнім завданням для подальшої інтеграції її у світовий економічний простір. Саме тому, одним із 5-ти кроків, що розробила Американська торговельна палата в Україні для сталого відновлення економіки України є проведення якісної реформи приватизації. Новий Закон України "Про приватизацію державного й комунального майна", що набрав чинності 7 березня, дуже прогресивний. Він спрямований на реальну широкомасштабну приватизацію громадських об'єктів та має на меті залучення великих міжнародних інвесторів. Перевагою Закону є запровадження чітких та простих правил приватизації і підпорядкування угод про приватизацію іноземному праву та міднародному арбітражу, а це, безсумнівно, великий крок вперед, який повинен покращити інвестиційну привабливість України», - наголосив керуючий партнер INTEGRITES, співголова Комітету Палати з питань інфраструктури Олексій Фелів. 

URL: http://www.chamber.ua/uk