Українців звільнили від податку на спадок, отриманий від близьких родичів

З початку цього року громадяни, які отримали спадщину від родичів другого ступеня спорідненості, можуть не сплачувати податок або подавати декларацію про факт отримання спадщини в 2017 році.

Про це повідомляє директор Департаменту податків та зборів з фізичних осіб ГФС Павло Дроняк. До другого ступеня споріднення відносяться рідні брати і сестри, бабусі і дідусі (батьки батька і матері), онуки. Оскільки податок не стягується, то спадкоємець не повинен проводити оцінку спадкового майна. Також за нульовою ставкою оподатковується майно, успадковане особами першого ступеня споріднення, тобто подружжя (чоловік та дружина), батьки та діти, у тому числі усиновлені.

"Більше того, якщо такими спадкоємцями не був сплачений податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, то вони ще й зобов'язані подати декларацію. Також сплатити податок і подати декларацію повинні всі громадяни, які отримали спадщину від нерезидента. Навіть якщо такі нерезиденти є подружжям, батьками, дітьми, бабусею і дідусем", - підкреслили в ГФС.

Передбачено три види ставок податку на доходи фізичних осіб: 0%, 5% і 18%. Якщо громадянин успадковує майно від резидента (крім першого та другого ступеня спорідненості), то платить 5% податок. При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18%.

Також спадкоємці зобов'язані оплатити і військовий збір, який становить 1,5% від вартості успадкованого або подарованого майна. Виняток становлять лише особи, які отримали доходи, що оподатковуються за нульовою ставкою. Якщо спадкоємцем є резидент України, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір повинні бути оплачені до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, при цьому декларація не подається. В іншому випадку нотаріус не видасть свідоцтво про право спадкування.

У разі переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат податковим агентом є страхова компанія, а тому подавати декларацію не потрібно. Чиновник також зазначив, що подарунки оподатковуються таким же чином, як і спадщина - за тими ж ставками і на тих же умовах.

За матеріалами: Странa.ua