Домоволодіння


Другий етап роботи при визначенні вірогідної ринкової вартості об’єкта нерухомості передбачає ідентифікацію нового проекту з метою системного обліку його у портфелі користувача та введення основних характеристик об’єкта що вивчається, для присвоєння йому геокоординат та запуску алгоритму пошуку аналогів.

Інтерфейс етапу передбачає безумовне заповнення наступних полей:

  • «Вибрати дату оцінки».

Датою здійснення оцінки може бути будь яка календарна дата, починаючи з 1 січня 2018 року.

  • «Заголовок проекту».

Поле текстового формату. Допускає введення тексту будь-якого змісту.Використовується для ідентифікації проекту.

  • «Введіть адресу об’єкта оцінки».

Поле що служить для визначення географічних координат оцінюваного об'єкта шляхом геокодування його адреси інструментами ГІС «Увекон» та Google maps. Поле приймає участь в алгоритмі пошуку аналогів, для чого користувач має ввести адресу об'єкта оцінки українською або російською мовами починаючи із назви вулиці та номеру будинку. Після чого має бути вибраний варіант що запропонований Google maps. У разі хибного або неточного результату пошуку об'єкта на карті його місцерозташування має бути уточнено самостійно, шляхом перетягнення маркеру в потрібну точку карти.

У випадках відсутності у базі Google maps геокодованої інформації про населений пункт - місцерозташування об'єкту дослідження, пошук його адреси можливо здійснити вручну, шляхом введення назви населеного пункту в пошукове поле на карті. Але, навіть у випадку застосування механізму ручного пошуку, заповнення поля “Введіть адресу об'єкта оцінки” є обов'язковим.

  • «КОАТУУ».

КОАТУУ - Державний класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України. Код КОАТУУ визначається та заповнюється автоматично, його значення залежить від географічного розташування об'єкта оцінки.

  • «Вид об’єкта нерухомості».

Вибір із довідника ГІС «Увекон» типу нерухомості (квартири або домоволодіння) до якої належить об’єкт оцінки.

  • «Тип будинку».

Вибір із довідника ГІС «Увекон» типу будинку, в якому розташований об’єкт оцінки. Різнорідність типів житла на ринку нерухомості України, різноманіття проектних рішень сучасного періоду інколи не дозволяють експерту вірно ідентифікувати тип домоволодіння. З метою уніфікації та систематизації накопиченої інформації в базі даних геоінформаційної системи застосовано наступний класифікатор типів домоволодінь:

    • Дача - малоповерховий житловий будинок з ділянкою землі, призначений для проживання в теплу пору року. На дачі зазвичай відсутня повноцінна система опалення; системи водопостачання і каналізації спрощені або відсутні зовсім. Найпоширенішими будматеріалами для дачних будинків є каркасні конструкції, брус або колоди невеликого діаметру. Зазвичай дачні будинки мають невелику площу і, як правило, розташовуються в садівничих товариствах. 
    • Будинок або його частина - малоповерховий житловий будинок невеликої площі з ділянкою землі, побудований, як правило, до 1990-х рр. Будинок призначений для постійного проживання однієї сім'ї; може мати всі необхідні або часткові (пічне опалення, відсутність водопостачання та каналізації) комунікації. Стіни будинку можуть зводитися з бруса, рубаних колод, цегли, піноблоків та ін. Зазвичай будинок розташований в населеному пункті.
    • Котедж - малоповерховий житловий будинок сучасної споруди (після 1990 рр.) площею, як правило, понад 100 кв. м, з огородженою ділянкою землі, в якому живе постійно або тимчасово одна сім'я. При його будівництві і внутрішньому оздобленні, як правило, використовуються високоякісні матеріали. Поверховість мінлива, частіше 2 - 3 поверхи. Для котеджів характерні індивідуальне планування, наявність присадибної ділянки, гаража, сучасна архітектура, сучасний ландшафтний дизайн. Відмінною особливістю котеджів є повне забезпечення всіма необхідними комунікаціями і сучасною системою опалення для цілорічного проживання, наявність каміна.  У найбільш престижних котеджах використовується система «розумний будинок». На огородженій території може розміщуватися гостьовий будинок, басейн, альпійські гірки, альтанки. Котеджі можуть розташовуватися в місті, так і за його межами. Часто розташовуються в котеджних селищах, інфраструктура яких включає пункт КПП, службу цілодобової охорони, експлуатаційну службу. Територія котеджного селища має зручні під'їзні шляхи і зазвичай огороджена. До котеджів можуть бути віднесені віла, садиба.
    • Таунхаус - багатоквартирний комфортабельний житловий будинок, який представляє собою кілька суміжних багаторівневих об'єктів з відокремленими входами, але єдиними внутрішніми стінами, в яких проживає одна сім'я. До таунхауса примикає невелика земельна ділянка, парковка або гараж. До типу "Таунхаус" віднесено категорію "Дуплекс" - бюджетний варіант заміського будинку, як правило, розділеного на дві автономні секції загальної стіною, тобто це будинок на дві квартири, з двома незалежними входами. У кожної родини — своя ганок, свій під'їзд до будинку, свій гараж, що примикає до бічної стіни і своя земельна ділянка. Таунхауси і дуплекси можуть розташовуватися як у містах, так і, на незначному видаленні від нього, в передмісті. Можуть розташовуватися також в котеджних селищах, територія огороджена, має охорону і необхідну для постійного проживання інфраструктуру.
  • "Матеріал стін”.

Вибір із довідника ГІС «Увекон» матеріалу стін будинку - об'єкта оцінки. Деякі позиції, такі як "моноліт","блок", є узагальнюючими для певних видів матеріалів відповідно до методу виробництва.

  • "Рік побудови”.

Вибір періоду побудови домоволодіння - об'єкта оцінки із довідника ГІС «Увекон»:

    • до 1960 р.;
    • від 1960 до 1979 рр.;
    • від 1980 до 1989 рр.;
    • від 1990 до 2000 рр.;
    • від 2001 до 2010 рр.;
    • від 2011 до 2015 рр.;
    • після 2015 р.;
    • на етапі будівництва

  • "Загальна площа”.

Загальна площа об'єкта оцінки в одиниці вимірювання - квадратний метр.

  • "Площа земельної ділянки”.

Загальна площа земельної ділянки на якій розташований будинок в одиниці вимірювання - сотка.