Геопортал


"Геопортал"
  є інтерактивним інструментом за допомогою якого агрегована інформація бази даних геоінформаційної системи "Увекон" про середню вартість нерухомості і її медіанну величину у розрізі сегментів, типів, і площі шарами, в 4-х масштабних рівнях відображається на карті України, яка в свою чергу поділена на адміністративно-територіальні одиниці і на полігони, кордони яких визначені за ознаками сформованими історично, по типу забудови або за ціновими ознаками. 

Безумовно, агрегування інформації про цінові показники ринку нерухомості за територіальним поділом на адміністративні райони або типові зони ціноутворення передбачає дуже укрупнені і, відповідно, дуже усереднені, а часом і дуже помилкові значення. З метою уточнення показників, звуження допустимого інтервалу а, відповідно, і зменшення статистичної похибки територія України була поділена більш ніж на 12 700 територіальних одиниць (полігонів), з яких полігонами для агрегування показників вартості нерухомості поза межами міст - обласних центрів стали території, окреслені межами сільських і селищних рад, до їх об'єднання в «громади», а всередині міст - регіональних центрів визначення меж «мікрорайонів» проводилося за ознаками що склалися історично, по типу забудови або за ціною. Так, наприклад, місто Київ поділений на 376 "мікрорайонів", Харків на 257, Черкаси на 54 і т. і.

Основним носієм інформації на "Геопорталі" є карта України в 4-х масштабних рівнях, де кожна територіальна одиниця зафарбована в жовтий або коричневий кольори, тони яких визначаються в залежності від величини значення, відображенням якої вони є. Відповідність кольорів числовим значенням відображено в «легенді» і може бути «іншим» для кожного масштабного рівня або для обраного для відображення показника. 

Функціонал карти передбачає її проекцію в 3Д режимі і в режимі повного екрана. Шляхом введення потрібної адреси в пошуковий рядок можна швидко перейти до відображення даних по полігону, що включає в себе об'єкт пошуку. 

Управління даними, відображеними на карті, здійснюється через фільтр, розташований над нею.
Інструмент передбачає:

  • вибір часового періоду для формування і відображення агрегованих даних;
  • вибір необхідного для відображення та аналізу показника;
  • вибір операції (продаж / оренда) з нерухомістю;
  • вибір сегмента, типу і розміру нерухомості;

Включення фільтра виконується після натиснення на кнопку «Показати». Всього, за станом на одну обрану дату користувач розділу «Геопортал» отримує доступ відразу до 430 показників. 

Крім цього, "Геопортал" пропонує використовувати функції порівняння показників для 2 - х і більше обраних полігонів. Вибір навіть одного полігону дозволяє користувачеві отримати короткий звіт про основні характеристики обраної або обраних територіальних одиниць, і експортувати його на друк.

З метою полегшення роботи із "Геопорталом" увазі користувача пропонується «Помічник» відкрити який можна через відповідний ярлик, розташований в нижній частині екрана. Вікно "Помічника" може бути відкрито протягом усього періоду роботи з геопорталом, крім того, для комфортного огляду карти воно може бути переміщено в будь-яке місце екрану.


Скористатися Геопорталом